Zakończenie roku 2017/2018


                                                   

W dniu 20 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 dzieci pięcioletnich uczęszczających do naszego przedszkola... Przedszkolaki zaprezentowały tańce, wiersze i piosenki przed swoimi rodzicami. Na koniec Pani Dyrektor serdecznie podziękowała rodzicom za zaangażowanie i współprace. Następnie dzieci rozeszły się do swoich grup, gdzie zostały im wręczone dyplomy i nagrody książkowe.

Zobacz galerię

Rozstrzygnięcie konkursu "Moje wymarzone wakacje"


                                             
Rozstrzygnięcie konkursu "Moje wymarzone wakacje" organizowanego przez Kasę Stefczyka

                                                                              15.06.2018

Zobacz galerię

Turniej "Matematyczne potyczki"


                                           

W grupach dzieci pięcioletnich w dniu 11.06.2018 roku odbył się turniej "Matematyczne potyczki".

Zobacz galerię

Cała Polska Czyta Dzieciom - dzień 5


                                               

Po raz kolejny mieliśmy okazję podziwiać występ naszego przedszkolnego teatru "Nieduży" w którym uczestniczyli: dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola. Tym razem dzieci obejrzały przedstawienie do wiersza J. Tuwima pt. "Rzepka". Dziękujemy naszym aktorom, którzy skorzystali z zaproszenia do udziału w teatrze i kolejny raz poświęcili swój czas na przygotowanie przedstawienia dla dzieci. 

Zobacz galerię

Konkurs recytatorski


                                           

W naszym przedszkolu 7 czerwca odbył się konkurs recytatorski. Dzieci zaprezentowały wiersze o tematyce ekologicznej. W Jury gościliśmy panie pracujące w rawskich bibliotekach. Po obradach komisja wręczyła wszystkim dzieciom dyplomy i nagrody książkowe.

Zobacz galerię

Koncert muzyczny pt. "Zaraz wakacje"


                                                        

W czwartek odbył się ostatni w tym roku szkolnym koncert muzyczny pt. "Zaraz wakacje". Dzieci poznały nowy instrument - gitarę elektryczną. 

Zobacz galerię

Cała Polska Czyta Dzieciom - dzień 3


                                                      

W środę w naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie związane z Tygodniem Czytania Dzieciom. Naszymi gośćmi były: pani Bogusia - katechetka oraz pani Halinka nasza przedszkolna pielęgniarka. Przedszkolaki wysłuchały wiersze pt. "Kukułeczka" oraz "Czytanie" autorstwa M. Konopnickiej.

Zobacz galerię

Cała Polska Czyta Dzieciom - dzień 2


                                            
Dziś nasze przedszkole odwiedziły panie redaktorki : Anna Kraćkowska- Głos Rawy Mazowieckie i okolicy, Dagmara Skopiak - Radio Victoria oraz Monika Rybicka - portal eRawa.pl, które przeczytały nam wiersze znanych pisarzy. Dzieci po wysłuchaniu tekstów chętnie zadawały pytania np. czy panie lubią czekoladę, czy lubią jeździć na rowerze itp. Na koniec serdecznie podziękowaliśmy za przybycie i wręczyliśmy mały upominek na pamiątkę kolejnego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Zobacz galerię

Festyn Rodzinny 2018


                                                      

4 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny, podczas którego rozpoczęliśmy akcję Cała Polska Czyta Dzieciom. Wiersz "Lokomotywa" został przeczytany przez panią sekretarz z Urzędu Miasta - Jolantę Wróblewską. Na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. wspólne zabawy taneczne, każda dziewczynka mogła zrobić sobie kolorowe warkoczyki, loteria fantowa i wiele innych.

Zobacz galerię

Podsumowanie konkursu "Czyste Powietrze Wokół Nas"

23 maja w Miejskim Domu Kultury odbyła się impreza prozdrowotna z okazji podsumowania konkursu plastycznego oraz programu edukacyjnego- "Czyste Powietrze Wokół Nas". W konkursie brały udział dzieci pięcioletnie z grupy Pszczółki, Żabki, Motyle oraz Słoneczka". Każda grupa za wykonanie wspaniałej pracy została nagrodzona upominkiem.

                                                                   23.05.2018

Zobacz galerię

Podsumowanie wyników autoewaluacji - Promocja Zdrowia


                                                  

W dniu 24 maja odbyło się spotkanie podsumowujące wyniki autoewaluacji przeprowadzonej w związku z ubieganiem się o Krajowy Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie. Grupa "Motyle" wystąpiła z inscenizacją dotyczącą higieny osobistej i otoczenia. Następnie pani Dyrektor Teresa Majcher zaprezentowała wyniki przeprowadzony badań.

Zobacz galerię

Koncert muzyczny pt. "Spróbuj razem z nami"


Zobacz galerię

Wizyta w szkole


                                            

Dziś dzieci z grup pięcioletnich zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej. Przedszkolaki podczas wizyty obejrzały przedstawienie o Dniu Ziemi oraz miały możliwość zwiedzenia szkoły. 

                                                                 24.04.2018

Zobacz galerię

Konkurs Piosenki Ekologicznej


                               

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Ziemi w piątek w Naszym Przedszkolu odbył się Konkurs Piosenki Ekologicznej. Mieliśmy okazję wysłuchać piosenek związanych właśnie z tą tematyką. Przedszkolaki zaprezentowały się wspaniale a dla każdej z grup czekały atrakcyjne nagrody.

                                                              20.04.2018

Zobacz galerię

Światowy Dzień Ziemi

                                
                                                                          
Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Ziemi wszystkie przedszkolaki obejrzały program artystyczny wykonany przez dzieci z grupy "Rybki" oraz "Papużki". Przedstawienie miało na celu uświadomić nam wszystkim, jak ważne jest dbanie o Naszą Planetę, a także o najbliższe otoczenie. 

                                                                18.04.2018

Zobacz galerię

Koncert muzyczny


                                        

Dziś w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert muzyczny pt. "Co tak pięknie gra?". Dzieci poznały nowy instrument - puzon. Koncert był kolejną wspaniałą okazją do rozwijania wrażliwości muzycznej i estetycznej dzieci oraz kształtowania percepcji słuchowej - tak ważnej dla przyszłego ucznia.

                                                                 12.04.2018

Zobacz galerię

Świecimy na niebiesko...


                                                  

W dniu 5 kwietnia nasze przedszkole wzięło udział w marszu zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Autyzm - ktoś zaczarował mój świat". Poznaj zanim ocenisz - takie hasło przyświecało dzisiejszym obchodom Dnia Świadomości Autyzmu. Zebraliśmy się w umówionym miejscu przed Urzędem Miasta skąd przeszliśmy pod budynek Starostwa. Celem marszu było kształtowanie postaw szacunku, tolerancji i akceptacji osób z autyzmem.

Zobacz galerię

POWITANIE WIOSNY


                                    

W dniu 21 marca przedszkolaki oglądały przedstawienie pt. "Witaj wiosno" w wykonaniu dzieci z grupy "Wiewiórki" oraz "Pszczółki". Następnie wszystkie dzieci wyszły na wiosenny spacer w celu powitania wiosny. 

Zobacz galerię

Teatr "Pacuś"- "O Romusiu, o Emilce i zielonej koniczynce”.


                                 

Dziś odwiedzili nas aktorzy teatru "Pacuś", którzy przedstawili nam spektakl pt."O Romusiu, o Emilce i zielonej koniczynce”. W prezentowanej na scenie historii Romuś zostanie uwikłany w szereg zdarzeń, którym będzie musiał sprostać, by móc cieszyć się wspaniałymi kolorami przyrody. Aby wszystko skończyło się dobrze, tytułowy bohater sztuki spróbuje unicestwić Szarego, funkcjonującego jako uosobienie destrukcji natury oraz uwolnić Zielnego – będącego symbolem triumfu przyrody. W realizacji tego trudnego planu, Romusiowi pomoże napotkana w trakcie jego wędrówki Emilka. Przedstawienie w sposób delikatny i subtelny pokaże zatem, jak należy chronić i dbać o przyrodę.

Zobacz galerię

Koncert pt. "Jeszcze raz to samo?"


                                     

8 marca w Naszym Przedszkolu odbył się koncert pt. "Jeszcze raz to samo?", podczas, Pan Krzysztof, przygotował dla nas muzyczne zagadki grając na saksofonie.

Zobacz galerię

V Dni Kultury Chrześcijańskiej


                                      

V Dni Kultury Chrześcijańskiej w Naszym Przedszkolu

Zobacz galerię

Przedstawienie pt. "Anioł Stróż pilnuje dzieci, gdy go słucham dobro świeci"


                                  

W czwartek w Naszym Przedszkolu z okazji V Dni Kultury Chrześcijańskiej odbyło się przedstawienie pt. "Anioł Stróż pilnuje dzieci, gdy go słucham dobro świeci".  Na scenie wystąpiły dzieci z grupy "Motylki", "Żabki" i "Słoneczka". Mali aktorzy, w krótkiej inscenizacji pokazali nam, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zawsze powinniśmy słuchać.

Zobacz galerię

Koncert muzyczny pt. "Rodzinny koncert"


                             

Zobacz galerię

TŁUSTY CZWARTEK


                               

Było słodko, było pysznie, było…. szkoda, że Tłusty Czwartek jest tylko raz w roku!

Zobacz galerię

Przedstawienie "Czerwony kapturek"


                                   

Dziś przyszli do nas wyjątkowi goście - uczniowie Szkoły Ponadgimnazjalnej im. W.S. Reymonta w Rawie Mazowieckiej, którzy zaprezentowali nam przedstawienie do baśni "Czerwony kapturek". Przedszkolaki z radością śledziły nieporadność wilka w trakcie przeobrażania się w babcię. Aktywnie kibicowały rezolutnemu Kapturkowi , w lot odgadując główne przesłanie baśni, jakim jest przestroga przed zbyt pochopnym nawiązywaniem znajomości. Po spektaklu wszyscy wspólnie bawiliśmy się przy piosenkach z dziecięcego repertuaru. 

                                                            26.01.2018      

Zobacz galerię

Dzień Babcia i Dziadka


                               
23 stycznia w Miejskim Domu Kultury odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nasze Przedszkolaki przygotowały dla swoich Babć i Dziadków wspaniałe przedstawienie pełne muzyczno - ruchowo - teatralnych atrakcji. Każda z grup zaprezentowała swoje talenty. Było dużo uśmiechu i radości wśród Przedszkolaków i ich Gości.                                                               23.01.2018

Zobacz galerię

"Opowieści z naszego dzieciństwa"


                                        

Dzieci z grup pięcioletnich oraz grupa "Wiewiórki" wybrała się do Miejskiego Domu Kultury na przedstawienie pt. "Opowieści z naszego dzieciństwa". Spektakl przedstawiony został z myślą o przypomnieniu baśni niosących pozytywne i ponadczasowe przesłania. 

                                                                         18.01.2018

Zobacz galerię

Zimowe zabawy...


                                    

Zimowe zabawy na placu przedszkolnym...

Zobacz galerię

Teatr "Pacuś" - Przygody psa Kleksa


                                 
Dziś odwiedzili nas aktorzy teatru "Pacuś", którzy przedstawili nam spektakl pt.  „Przygody psa Kleksa” jest to opowieść o przyjaźni, akceptacji i tolerancji wobec „innych”. Niebieski Piesek wyruszył w świat, aby znaleźć miłość i przyjaźń – to, czego nie mógł znaleźć wśród najbliższych z powodu swojej odmienności. Przeżywa wiele przygód i uczy się nowych wartości życiowych. Przedstawienie porusza bardzo ważny problem w życiu każdego z nas – znalezienie miejsca w społeczeństwie.
                                                                            15.01.2017

Zobacz galerię

Koncert muzyczny pt. "A to ci zabawa"


                                         

W nowym roku odbył się koncert pt. "A to ci zabawa", podczas którego Pan Witek zaprosił do naszego przedszkola Panią Izę, która zaprezentowała nam taniec latynoamerykański - sambę. 

                                                                       11.01.2018

Zobacz galerię

Bal Karnawałowy 2018


                       

9 stycznia 2018 roku w Naszym Przedszkolu odbył się uroczysty Bal Karnawałowy. Tego dnia odwiedziły Nas postacie z bajek: Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Królowa Śniegu, Baba Jaga i "Dobry" Wilk, które przygotowały dla Nas konkursy i zabawy taneczne. Wszystkie dzieci przebrały się za swoich ulubionych bohaterów. Po zabawie zmęczeni ale uśmiechnięci pomaszerowaliśmy na słodki poczęstunek.

                                                    09.01.2018

Zobacz galerię

Jasełka 2017


                                  

Niecodzienny występ odbył się w dniu dzisiejszym na sali gimnastycznej, gdzie obejrzeliśmy Jasełka w wykonaniu dzieci z grupy „Słoneczka”. Jasełkową opowieść obejrzała cała społeczność przedszkolna oraz zaproszeni goście. Dzieci doskonale wcieliły się w odgrywane role. Wkładając dużo serca, zaangażowania przedszkolaki stworzyły efektowne i urzekające widowisko. Aktorzy w pięknych strojach, przedstawili historię narodzin dzieciątka Jezus oprawioną znanymi kolędami i pastorałkami. Po obejrzeniu Jasełek Pani dyrektor Teresa Majcher złożyła wszystkim świąteczne życzenia i wszyscy podzielili się opłatkiem. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości oraz wzruszenia.

                                                              20.12.2017

Zobacz galerię

Rozstrzygnięcie konkursu "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa"


                                  

W naszym przedszkolu dnia 18.12.2017 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci i rodziców pt.: „ Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”. Decyzją jury przyznano cztery nagrody główne. Wszystkie zgłoszone do konkursu prace zostały nagrodzone. Po uroczystym wręczeniu nagród odbyły się świąteczne zabawy: dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle, wspólnie tworzyły historyjkę obrazkową. Na zakończenie nauczyliśmy się śpiewać i tańczyć świąteczną piosenkę „ Siedem reniferów.”

Zobacz galerię

Akcja Szlachetna Paczka


                               
Zaangażowanie dzieci, rodziców i nauczycieli przyniosło nieoczekiwane efekty- zebraliśmy nie tylko produkty konieczne do codziennego funkcjonowania takie jak: żywność i środki czystości, ale również ręczniki, 2 komplety pościeli, kołdrę, poduszkę, suszarkę do włosów. Jeden z rodziców podarował bon na zakup obuwia do sklepu CCC. Za zebrane pieniądze kupiliśmy: ciepły koc, poduszkę, duży proszek do prania, bon do sklepu House o wartości 100 zł oraz specjalny upominek dla Jakuba- router do Internetu.

Dyrektor Przedszkola składa podziękowania wszystkim darczyńcom- rodzicom, dzieciom, pracownikom przedszkola i całej społeczności przedszkolnej, którzy przyczynili się do zebrania darów w akcji "Szlachetna Paczka".

Zobacz galerię

Odebranie nagród


                                     

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie pt. "Jak nie zaśmiecać środowiska, czyli co i gdzie wyrzucać?" organizowanym przez Szkołę Specjalną w Rawie Mazowieckiej. Nasze przedszkolaki zajęły następujące miejsca : I miejsce Amelia Skoczek grupa "Wiewiórki", II miejsce Maja Szczepaniak grupa "Pszczółki", III miejsce Natalia Aptapska grupa "Rybki". Gratulujemy :)

Zobacz galerię

Wizyta Świętego Mikołaja Biskupa


                                  

Dnia 6 grudnia 2017 roku do naszego przedszkola zawitał niezwykły gość. Był nim Święty Mikołaj Biskup. Każda z grup zaśpiewała specjalnie przygotowaną na tę okazję piosenkę. Wspólnie z naszym gościem mogliśmy zrobić pamiątkowe zdjęcie. Przedszkolaki zostały obdarowane prezentami. Na koniec wizyty zaprosiliśmy Świętego Mikołaja Biskupa do wspólnej zabawy przy muzyce.

Zobacz galerię

Koncert muzyczny pt. "Pada śnieg".


                                  

Zobacz galerię

"Witajcie w naszej bajce..."


                              
1 grudnia nasze przedszkolaki wystąpiły przed swoimi rodzicami z przedstawieniem pt. "Witajcie w naszej bajce...". Dzieci zaprezentowały tańce i piosenki w pięknych, kolorowych strojach. Dziękujemy za tak liczne przybycie. :) 

Zobacz galerię

"Wlazł kotek na płotek"


                                 

 Po raz kolejny dzieci z grup pięcioletnich wzięły udział w Festiwalu Piosenki Przedszkolnej"Wlazł kotek na płotek" organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej. Nasze przedszkole dzielnie reprezentowały: Katarzyna Domańska (Pszczółki), Zofia Lewin (Motyle) oraz Nadia Paderewska (Słoneczka). Dziewczynki pięknie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, a dzięki temu otrzymały nagrody. Jesteśmy bardzo dumni. Gratulujemy. :-)

                                                               01.12.2017

Zobacz galerię

UROCZYSTE OTWARCIE PRZEDSZKOLA


                                  

W dniu 30 listopada o godzinie 14.00 odbyło się otwarcie przedszkola po jego rozbudowie i modernizacji. Zgromadzeni goście zostali powitani przez dzieci prezentujące część artystyczną pt. "Witajcie w naszej bajce...". W przedstawieniu wzięły udział wszystkie dzieci w barwnych strojach, a także zespół "Mali Rawianie", który w pięknych regionalnych strojach zaprezentował wiązankę melodii ludowych i tańców. Występ dzieci zachwycił wszystkich gości, którzy nagrodzili małych artystów gromkimi brawami. W imieniu Burmistrza Miasta oraz swoim, Pani dyrektor Teresa Majcher dokonała szczegółowej prezentacji i powitania zaproszonych gości. Na uroczystość przybyła Pani Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej, Jego Ekscelencja ks. Biskup Andrzej Franciszek Dziuba, Pan Robert Telus Poseł na Sejm RP, Pan Rafał Ambrozik Senator RP, Pani Edyta Bielak - Jomaa - Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Pan Zbigniew Rau - Wojewoda Łódzki, Pan Grzegorz Wierzchowski - Łódzki Kurator Oświaty, Pani Irena Maria Lesiak - Dyrektor Delegatury w Skierniewicach Kuratorium Oświaty w Łodzi, Zofia Kalisz - Starszy Wizytator Delegatury w Skierniewicach Kuratorium Oświaty w Łodzi, Pan Józef Matysiak - Starosta Rawski, Pan Krzysztof Starczewski - wójt Gminy Rawa Mazowiecka. Wśród osób duchownych gościliśmy Jego Magnificencję ks. dr hab. Stanisława Dziekońskiego Rektora Uniwersytetu Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, ks. Prałata Bogumiła Karpa proboszcza Parafii NP. NMP oraz Ojca Łukasza Nawotczyńskiego Przeora Klasztoru O. Pasjonistów. Podczas uroczystości obecni byli również radni Rady Miasta Rawa Mazowiecka, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych, naczelnicy i pracownicy Urzędu Miasta, prezesi spółek komunalnych, dyrektorzy jednostek powiatowych, rodzice dzieci, media lokalne i ogólnopolskie. Po części oficjalnej zaproszeni goście z Panią Minister na czele zwiedzili przedszkolne sale, nowoczesną kuchnię, gabinety specjalistyczne i pozostałe pomieszczenia. Dla wszystkich gości Przedszkole przygotowało słodkie upominki - pierniczki i anioły z masy solnej wykonane wspólnie z dziećmi. 

Zobacz galerię

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W piątek w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji odwiedził nas Miś, a także Pani Karolina Dobrosz- Stępkowska z Biblioteki Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej, która w ciekawy sposób przeprowadziła zajęcia edukacyjno-zabawowe.

Zobacz galerię

Eliminacje do konkursu "Wlazł kotek na płotek"

                            

W piątek w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do konkursu "Wlazł kotek na płotek". Spośród pięciu kandydatek wybrane zostały trzy dziewczynki: Nadia, Kasia i Zosia, które będą nas reprezentować 01 grudnia w Miejskim Domu Kultury. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia :)

Zobacz galerię

Wizyta w "Żłobku"


                                      
W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym przedszkolaki z grupy "Motyle" zaprezentowały dzieciom ze Żłobka "Tuptuś" inscenizację pt. "Czystość- podstawa mojego zdrowia". Po obejrzeniu przedstawienia dzieci ze Żłobka wspólnie z Paniami zaprosiły nas do zabawy. 

                                                              14.11.2017

Zobacz galerię

Koncert muzyczny pt. "Nasz ludowy?"

                             

Zobacz galerię

Impreza zdrowotna pt. " O higienę dbamy, dobre zdrowie mamy".                                       
W środę tj. 08.11.2017 r. w naszym przedszkolu odbyła się impreza zdrowotna, pt. "O higienę dbamy, dobre zdrowie mamy". Po przywitaniu przez Panią Dyrektor zaproszonych gości, dzieci i wychowawców, grupa "Motyle" zaprezentowała inscenizację pt. "Czystość- podstawa mojego zdrowia". Po przedstawieniu bawiliśmy się wspólnie przy piosence pt. "Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda...". Po wspólnej zabawie swoje możliwości wokalne zaprezentowały dzieci z grupy "Misie" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej. Organizatorki imprezy zdrowotnej przygotowały dla dzieci moc atrakcji. Przedszkolaki miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat higieny osobistej i otoczenia w różnych konkursach. Tańczyliśmy również do piosenek "Ciuciułała", "Deszczyk" czy "Głowa, ramiona". Uczestnicy imprezy mieli okazję podziwiać prace dzieci wykonanych w konkursie plastycznym. Wszystkie grupy spisały się świetnie a dla każdej czekała wspaniała nagroda. Na koniec Pani Dyrektor podziękowała przybyłym gościom za wspólną zabawę. Przy wyjściu z sali na każde dziecko czekało soczyste i zdrowe jabłko. :)

 

Zobacz galerię

Dzień Edukacji Narodowej


                               

Na sali gimnastycznej zebrali się wszyscy pracownicy przedszkola oraz dzieci, które wspólnie z wychowawczyniami przygotowały specjalny występ z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Przedszkolaki w ten sposób podziękowały za opiekę, wychowanie, naukę, troskliwe ramiona, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy i smaczne posiłki. 
Kochane Przedszkolaki - bardzo Wam dziękujemy za wspaniały występ :)

                                                               13.10.2017

Zobacz galerię

Dzień Drzewa


                                  

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Drzewa. Tego dnia przedszkolaki zaprezentowały wiersze i piosenki związane z tematyką przyrodniczą. Ponadto mieliśmy przyjemność gościć leśniczego Pana Tomasza Smierzchałę, który opowiedział nam o swojej pracy. Zaprezentował także przepiękne zdjęcia zwierząt żyjących w lesie oraz rozmaitych gatunków drzew i roślin.

                                                            10.10.2017

Zobacz galerię

Koncert muzyczny pt. "Jaki to instrument?"


                                  

Dzisiaj w przedszkolu odbył się koncert muzyczny pt. "Jaki to instrument?", podczas którego dzieci mogły zapoznać się z instrumentami, takimi jak: gong, ksylofon oraz talerz perkusyjny. Dzieci były zachwycone koncertem, brały aktywny udział w różnych zabawach proponowanych przez prowadzącego. Na koniec gromko nagrodziły wykonawców brawami za muzyczne przedstawienie.

                                                                         05.10.2017

Zobacz galerię

Próbna ewakuacja


                                    
W naszym przedszkolu przeprowadzona została próbna ewakuacja dzieci               i pracowników placówki. Celem akcji było ćwiczenie szybkiego, zorganizowanego opuszczenia budynku przedszkola przez wszystkie przedszkolaki oraz personel. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie, spokojnie oraz z zachowaniem wszystkich procedur.
                                                                             
                                                                04.10.2017

Zobacz galerię

Spotkanie z Policjantem...


                                        

27 września nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rawie Mazowieckiej. Panowie przeprowadziły prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe.Policjanci przypomnieli o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami. 

                                                                          27.10.2017

Zobacz galerię

Koncert muzyczny - wrzesień


                                 

Zobacz galerię

Przedstawienie teatru "Pacuś"


                                

Po przerwie wakacyjnej do naszego przedszkola zawitał teatr "Pacuś" ze swoim wspaniałym spektaklem. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały przedstawienie. 

                                                               11.09.2017


                             Rok 2017/2018

Zobacz galerię

Konferencja pt. "Wzrastamy po kolejnych pięciu latach"


                                

Nasz placówka stara się kolejny raz o certyfikat z zakresu Promocji Zdrowia. W związku z tym w naszym przedszkolu odbyła się konferencja pt. "Wzrastamy po kolejnych pięciu latach", podczas której szczegółowo został omówiony zakres podejmowanych działań przez ostatnie 5 lat.  W tym roku szkolnym zaplanowane działania ściśle wiążą się z realizowanym w naszej placówce projektem ekologicznym "W Tęczowej Jedyneczce zdrowo jemy i ekosystemy poznajemy" współfinansowany przez WFOŚiGW w Łodzi. 

Zobacz galerię

Wiosenne przedstawienie
                  
Tradycji stało się zadość i nasze przedszkolaki powitały wiosnę. Dzieci z grupy "Rybki" przygotowały wiosenne przedstawienie. Potem pożegnaliśmy zimę i wyrzuciliśmy Marzannę-zimową pannę do kosza i wyruszyliśmy na pierwszy wiosenny spacer.
                                                                 21.03.2017

Zobacz galerię

Teatr Nieduży zaprasza

                                  
                                            
             Zapraszamy do obejrzenia przedstawień w wykonaniu aktorów 
                   "Teatru Nieduży " działającego  w naszym przedszkolu.
        

                                  
Kopciuszek   
Przedstawienie przygotowane przez Rodziców i Nauczycielki na zakończenie
XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. (czerwiec 2014 r.) 

                             
Betlejemska Gwiazdka cz.I ,  cz. II.
Przedstawienie wystawione w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej podczas 22 finału WOŚP.(styczeń 2014 r.)
                             
Zamieszanie w krainie bajek
Przedstawienie przygotowane przez Rodziców
i Nauczycielki na zakończenie XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom
 
                               
Rzepka
Przedstawienie przygotowane przez Rodziców i Nauczycielki na zakończenie
XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. (czerwiec 2012 r. )
   
                             
Kopiowanie zdjęć i filmów bez pisemnej  zgody administratora strony zabronione.